PiS

Aktualności

Otwarcie Punktu Obsługi Wyborców w Gorzycach09.09.2006

W sobotę 9 września br. Poseł na Sejm RP Dariusz Kłeczek, otworzył, w ramach akcji PiS „bliżej ludzi” Punkt Obsługi Wyborców w Gorzycach. Na uroczystość przybyli Senator RP Władysław Ortyl, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Poseł na Sejm RP Dariusz Kłeczek, liczne grono członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z Tarnobrzega, powiatu tarnobrzeskiego i niżańskiego. Wśród nich byli kandydaci PiS do rad gmin, rady powiatu i sejmiku województwa podkarpackiego oraz kandydaci PiS na burmistrzów i wójtów. Uroczystość otwarcia uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice” z Katolickiego Domu Kultury „Arka” w Racławicach, działającego pod dyrekcją Ewy Sęk. Dzieci w strojach ludowych odśpiewały pieśni patriotyczne.

Uroczystość poprowadził Pan Krzysztof Laskowski, asystent Posła Dariusza Kłeczka i Pełnomocnik PiS w gminie Gorzyce. Po oficjalnym powitaniu Księdza Dziekana Władysława Drewniaka - proboszcza parafii w Gorzycach, Ministra Władysława Ortyla, Posła na Sejm RP Dariusza Kłeczka, wszystkich przybyłych gości, dzieci z ZPiT „Racławice” wręczyły kwiaty Posłowi Dariuszowi Kłeczkowi i Senatorowi Władysławowi Ortylowi.

Następnie poseł Dariusz Kłeczek i senator Władysław Ortyl odsłonili tablicę Punktu Obsługi Wyborców - Pis bliżej ludzi. Ksiądz Dziekan Władysław Drewniak odmówił modlitwę i poświęcił tablicę i biuro. Ksiądz Drewniak, skazany przez władze komunistyczne na wieloletnie więzienie, wyraził ogromna radość, że nareszcie doczekał czasów, w których widzi pozytywne i długo wyczekiwane zmiany dla Polski. Zachęcał wszystkich do i pracy i walki o lepszą Polskę.

Po otwarciu POW, Minister Ortyl i Posel Kłeczek udali się na konferencję prasową. Poseł Dariusz Kłeczek przedstawił cele jakie Prawo i Sprawiedliwość stawia przed sobą otwierając Punkty Obsługi Wyborców. Podkreślił, że dzisiaj otwarto dwa pierwsze POW na Podkarpaciu: w Stalowej Woli i w Gorzycach. Przedstawił osoby, które będą dyżurowały w biurze i podał w jakie dni i w jakich godzinach Biuro będzie czynne. Zapowiedział otwarcie kolejnych punktów w powiecie tarnobrzeskim i niżańskim.

Podczas konferencji Pan Poseł Dariusz Kłeczek przedstawił i zaprezentował kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, którzy w nadchodzących wyborach samorządowych ubiegać się będą o stanowiska wójtów i burmistrzów w gminach: Gorzyce, Grębów, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski i Nisko. W Gorzycach kandydatką na wójta jest pani Marta Czerwińska, w Grębowie pan Mirosław Dąbek, w Baranowie Sandomierskim pan Kazimierz Ślęzak i w Nisku pan Józef Sroka. Przedstawieni zostali także obecni na konferencji kandydaci do Sejmiku Województwa Podkarpackiego pani Ewa Sęk, pani Grażyna Wianecka i pan Jacek Rożek. Panowie parlamentarzyści zapewnili wszystkich kandydatów o poparciu i zapowiedzieli pomoc w kampanii wyborczej.

Pan Władysław Ortyl, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego przedstawił najważniejsze założenia Programu dla Polski Wschodniej. Zaoferował swoją pomoc przy tworzeniu programów wyborczych dla poszczególnych miast, gmin i powiatów. Pytania samorządowców dotyczyły trudności w pozyskiwaniu pomocy unijnej. Pan Minister zapewnił, iż Ministerstwo pracuje z sukcesami nad uproszczeniem procedur, których przejście jest niezbędne, aby taką pomoc uzyskać. Głos w dyskusji zabrała także Pani Ewa Sęk, Dyrektor Katolickiego Domu Kultury „Arka” z Racławic i kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Wojewódzkiego. Pani Sęk bardzo pozytywnie wypowiadała się w kwestii pozyskiwania środków, które płyną do Polski z Unii Europejskiej. Zachęcała zebranych do edukowania się w kierunku pozyskiwania funduszy unijnych. Głos zabrał także kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Baranowa Sandomierskiego pan Kazimierz Ślęzak. Podziękował parlamentarzystom za ich pomoc i zachęcał wszystkich zebranych do pracy i walki o zwycięstwo w nadchodzących wyborach samorządowych.

Po konferencji prasowej i spotkaniu z członkami i sympatykami PiS pan Krzysztof Laskowski zaprosił wszystkich na mały poczęstunek, a kandydaci chętnie fotografowali się z Parlamentarzystami.

Powrót do listy

Twoje poparcie

  • Marek z Bydgoszczy:Popieram Prawo i Sprawiedliwość bo dało nam Polakom nadzieję na silną Polskę...

  • Andrzej:Jarosław Kaczyński to najlepszy premier po roku 1989.Człowiek o wielkiej...

  • Iza - Londyn:Mam nadzieję, że wkrótce będzie można kontynuować budowę i rozwój IV RP.

  • Stan:PiS jest potrzebny Polsce, proszę, uratujcie nasz kraj przed komuchami i...

Wyraź poparcie
Bliżej ludzi | Aktualności | Kalendarium | Twoje poparcie | Fotogalerie | Multimedia | Punkty obsługi wyborców | Kontakt
Copyright © 2006 PiS: Zespół IT | Wykonanie: INVENTOR Multimedia