PiS

Aktualności

Inauguracja kampanii PiS „bliżej ludzi”14.06.2006

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię „bliżej ludzi”.

Zapoczątkowało ją spotkanie z mieszkańcami Liwu na Mazowszu, którzy przywitali go chlebem i solą przed liwskim zamkiem. Spotkaniu towarzyszył występ ludowego zespołu „Węgrowianie”. Prezes Kaczyński powiedział im, że tego typu spotkanie „pozwala spojrzeć na Polskę od tej strony, której z Warszawy nie dostrzega”.

Akcja ma nawiązywać do hasła II Kongresu Prawa i Sprawiedliwości „bliżej ludzi”. Jarosław Kaczyński wyraził nadzieję, że zainicjowana akcja pozwoli „dostrzec Polskę lepiej, bliżej”. Wyraził też nadzieję, że gdy „kiedyś ktoś będzie opisywał dzieje tych lat uzna, że to był moment ważny, że coś nowego w Polsce zaczęło się dziać”.

Następnie prezes PiS udał się do Węgrowa, w którym otworzył pierwszy Punkt Obsługi Wyborców, mający na celu wspieranie inicjatywy obywatelskiej. Dzięki nim „Ci którzy chcą zdziałać coś dobrego będą mogli uzyskać wsparcie z naszej strony” - powiedział Jarosław Kaczyński przedstawiając cel tego działania.

„Rozpoczynamy akcję PiS bliżej ludzi. Akcja ma doprowadzić do tego, aby nasza partia jeszcze bardziej angażowała się w sprawy codzienne, zwykłe ludzkie sprawy” - powiedział Jarosław Kaczyński. „Chodzi o to, by w Polsce nastał taki porządek społeczny, w którym dobrym będzie dobrze, a złym - źle” - podkreślił. „Ta akcja ma doprowadzić do tego, abyśmy nigdy nie znajdowali się w takiej sytuacji, że człowiek uczciwy pozostaje sam, bez pomocy”, dodał ponadto, że PiS przeciwstawi się wszystkiemu co krzywdzi ludzi.

Prezes PiS powiedział także, że „dziś władza składa się z ludzi, którzy wiedzieli, że budowa dobrej demokracji, dobrego porządku społecznego, to zadanie bardzo trudne, które nieustannie trzeba wznawiać”. Przypomniał, że 17 lat temu „wielu, bardzo wielu, nazbyt wielu wierzyło w to, że demokracja powstanie sama, że wystarczy stworzyć pewne instytucje i wszystko będzie dobrze”, i że teraz można ten błąd naprawić. Powiedział, że władzę ma partia, która wie co trzeba robić i „która chce ten obowiązek realizować na wszystkich frontach - nie tylko w Warszawie, we władzach centralnych, nie tylko w Sejmie, ale wszędzie, gdzie to jest możliwe. To, co dzisiaj rozpoczynamy, powinno budować społeczeństwo obywatelskie” - zakończył prezes PiS.

Jarosław Kaczyński spotkał się jeszcze z mieszkańcami Węgrowa w Bibliotece Publicznej. Podpisywał tam książkę „O dwóch takich... Alfabet braci Kaczyńskich”.

Powrót do listy

Twoje poparcie

  • Marek z Bydgoszczy:Popieram Prawo i Sprawiedliwość bo dało nam Polakom nadzieję na silną Polskę...

  • Andrzej:Jarosław Kaczyński to najlepszy premier po roku 1989.Człowiek o wielkiej...

  • Iza - Londyn:Mam nadzieję, że wkrótce będzie można kontynuować budowę i rozwój IV RP.

  • Stan:PiS jest potrzebny Polsce, proszę, uratujcie nasz kraj przed komuchami i...

Wyraź poparcie
Bliżej ludzi | Aktualności | Kalendarium | Twoje poparcie | Fotogalerie | Multimedia | Punkty obsługi wyborców | Kontakt
Copyright © 2006 PiS: Zespół IT | Wykonanie: INVENTOR Multimedia